Boj s rakovinou je obtížný úkol a co jej může ještě ztížit, je ignorovat příznaky. Mnoho symptomů souvisejících s rakovinou může být nesprávně interpretováno nebo podceněno, protože často připomínají příznaky mnohem méně závažného onemocnění. 

Kvůli těmto nesprávným úsudkům je v mnoha případech rakovina diagnostikována pozdě a není již možné proti ní tak účinně zasáhnout. Proto je velmi důležité umět podezřelá znamení včas rozlišit a rozpoznat.

Podívejme se, jaké jsou příznaky, kterých bychom si měli být vědomi.

1 – Únava


Téměř nikdo nezačne kvůli únavě tušit nějakou nemoc, ale to není ta obecná únava, kdy celý den pracujeme a málo spíme. O únavě mluvíme, když už máme evidentně dost spánku a nejsme zatíženi, přesto chceme neustále ležet a spát. To je typické pro mnoho nádorových onemocnění, zejména pro leukémii, rakovinu tlustého střeva a žaludku.

2 – Náhlé hubnutí

Kdo by nechtěl shodit přebytečná kila? Hubnutí je dobrá věc, kromě případů, kdy k tomu nedojde bez změny jídelníčku nebo fyzické aktivity. Náhlý a zjevně nevysvětlitelný úbytek hmotnosti je charakteristický pro rakovinu slinivky, žaludku, jícnu a plic.

3 – Změny na prsouVěnujte pozornost jakýmkoli abnormálním změnám, jako jsou bulky v prsou nebo podpaží, změny povrchu nebo barvy kůže, změny tvaru bradavky nebo výtok.

Pokračování na další strně