6 protahovacích cviků, které vás navždy zbaví bolesti v zádech a bedrech

Nejlepší cviky pro ty, kterým už bylo 30

Už vás někdy bolela záda a bedra? Nebo jste měli problémy s ischiasem? Pokud ano, musíte určitě dělat protahovací cviky. Zlepší vaši flexibilitu, posílí vaše svaly a zmírní bolest.

Aby vaše záda bez problémů zvládala každodenní stres, musí být silná a pružná.

Protahování je skvělý způsob, jak zlepšit zdraví svalů bez ohledu na váš životní styl. I když vás začíná mírně zlobit ischias – zánět sedacího svalu – opatrné protahování vám neublíží.

Pokud se tedy chcete zbavit tupé bolesti v dolní části zad a beder, provádějte denně těchto 6 protahovacích cviků.

1. Pozice velblouda

To je populární cvičení v józe. Klekněte si na kolena, nohy nechte mírně od sebe. Položte dlaně na dolní část beder.

Pomalu se zaklánějte a vnímejte pocity v zádech. Paže natáhněte, co nejníže to jde. V ideálním případě byste se měli dotknout pat. Ale pokud to nepůjde, prostě se zakloňte dolů. Pokud pocítíte bolest nebo nepohodlí v zádech, nepokračujte.

2. Předklon

Toto protahování můžete provádět jak vsedě, tak vestoje. Pro cvičení vsedě si sedněte na podlahu. Roztáhněte nohy co nejvíce do šířky a nepokrčujte kolena. Pomalu se předkloňte a ruce natáhněte dopředu, ale snažte se, aby se nedotýkaly uší. Uvolněte krk.

Pro cvičení vestoje si stoupněte rovně a nohy roztáhněte co nejvíce do šířky. Předkloňte se a natáhněte ruce dolů. Pokud je to možné, zkuste se dotknout podlahy dlaněmi.

článek pokračuje na další stránce…