Svědění genitální oblasti může být důsledkem různých faktorů, od hormonálních poruch až po pohlavně přenosné choroby . Zjistěte, jaké jsou šest nejčastějších příčin svědění pochvy a jak je léčit…

Svědění genitální oblasti
Plísňové infekce
Plísňové infekce jsou nejčastější příčinou vaginálního svědění a jsou výsledkem poruch vaginální kyselosti. Mohou se objevit po užívání antibiotik, hormonální antikoncepce, vlivem stresu nebo při změně jídelníčku.

Při houbové infekci se objevuje bílý sýrový výtok, který se zřídka přenáší na muže. Doporučuje se prát jemnými čisticími prostředky. Ošetřuje se krémem Canesten, dostupný bez lékařského předpisu. V teplejších měsících, kdy se více potíme, se doporučuje perorální terapie, například flukonazol, který je na předpis.

Pohlavně přenosné choroby
Nemoci, jako jsou vši, také způsobují svědění. V tomto případě je nutné pořídit si vhodný šampon proti vším, oholit ochlupení a problém by měl být vyřešen.

Ekzém a psoriáza
Tato kožní onemocnění mohou způsobit zarudnutí, vyrážku a svědění v oblasti genitálií. Slabší kortikosteroid, jako je hydrokortison a koupele z ovesných vloček, mohou zmírnit nepohodlí. Pokud do týdne neucítíte úlevu, kontaktujte svého lékaře.

Hormony

Jakákoli hormonální změna (během menstruace, těhotenství, menopauzy nebo pokud užíváte antikoncepční pilulky) může způsobit svědění pochvy . Vaginální suchost je indikátorem toho, že „viníkem“ svědění jsou hormony. Vyhněte se používání vonných polštářků, které mohou dráždit genitálie. Pokud je svědění časté, navštivte gynekologa.

Jiná onemocnění
Svědění pochvy se může objevit také v důsledku jiných zdravotních problémů, jako jsou žlučové a ledvinové kameny. V tomto případě by mělo být primární onemocnění léčeno tak, aby svědění zmizelo.

Přírodní léčba vaginálního svědění
Prášek do pečiva

Doporučuje se vstřikovat roztok sody do penisu injekční stříkačkou 3x denně a výsledky se velmi rychle projeví.

Pokračování na další straně