Rakovina děložního čípku je druhým nejčastějším nádorem, který postihuje ženy (prvním je rakovina prsu), a lze mu předcházet pravidelnými vyšetřeními.

Krvácení

Nejčastějším a nejranějším příznakem rakoviny děložního čípku je neobvyklé krvácení – během nebo po pohlavním styku, mezi menstruacemi nebo po menopauze.

Stává se to, když rakovinné buňky začnou růst na tkáni děložního čípku. Zvláště nebezpečné je, pokud se objeví poté, co žena vstoupila do menopauzy. Pro tento typ rakoviny neexistuje žádná věková hranice.

Neobvyklý vaginální výtok

Výtok každé ženy je jiný, a proto je důležité si všímat, zda se začíná lišit barvou, vůní nebo tloušťkou. Pokud se změní, okamžitě kontaktujte svého gynekologa.

Když jsou rakovinné buňky zbaveny kyslíku, může to způsobit infekci, která způsobí, že vaginální výtok nezvykle zapáchá.

Nepohodlí nebo bolest při pohlavním styku

Bolest při styku může ukazovat na různé problémy, ale jedním z nich je rakovina děložního čípku. Protože toto onemocnění často probíhá bez příznaků, může být bolest při pohlavním styku klíčovým znakem při jeho detekci. To může znamenat, že se rakovina začala šířit do okolní tkáně

Pokračování na další straně