Pomocí níže uvedeného seznamu chceme na jednom místě shrnout zmíněnou sodu bikarbonátu z mnoha užitečných stránek. Domácnost, péče o krásu, nemoci… lze použít ve všech oblastech. To vše navíc k tomu, že je přirozené, levné a se 100% zaručeným účinkem.

Péče o tělo

 1. Vyrobte si zubní pastu bez fluoru
  Smíchejte jedlou sodu s 3% roztokem peroxidu vodíku. Zde je alternativa ke komerčním fluoridovým zubním pastám. A dokonce dělá bělení zubů, nejen čištění.
 2. Osvěžování úst
  Dejte lžičku jedlé sody do půl sklenice vody a vypláchněte si s ní ústa. Neutralizuje pachy, nejen je zakrývá.
 3. Pro čištění zařízení pro péči o ústní dutinu
  Namočte své výrobky pro péči o ústní dutinu do následujícího roztoku: Rozpusťte 2 čajové lžičky jedlé sody ve sklenici nebo malé misce s teplou vodou. Jedlá soda uvolňuje částice jídla a neutralizuje pachy.
 4. Pleťový a tělový peeling
  Příprava: 3 díly jedlé sody, 1 díl vody. Jemně si krouživými pohyby třete pokožku. Opláchněte čistou vodou. Doporučeno také pro každodenní použití.
 5. Přírodní deodorant
  Aplikujte si ho na naše podpaží a neutralizujte tělesný pach.
 6. Používejte jako antacidum
  Jedlá soda je bezpečným a účinným antacidem pro zmírnění pálení žáhy a/nebo žaludeční nevolnosti.
 7. Na bodnutí hmyzem a svědění kůže
  V případě bodnutí hmyzem vmíchejte trochu jedlé sody a vody a naneste na postižený povrch kůže. Pro zmírnění svědění si naneste na ruce trochu jedlé sody a vetřete do vlhké pokožky po koupání nebo sprchování.
 8. Vyrobte si čistič rukou
  Ze 3 dílů jedlé sody, 1 dílu vody nebo 3 dílů jedlé sody a 1 dílu tekutého mýdla vyrobíme roztok, který je dobrý na mytí a čištění rukou. Poté opláchněte čistou vodou.
 9. Pomozte svým vlasům
  Na vlasy je úžasný ocet, ale své místo ve sprše má i jedlá soda. Dejte si trochu jedlé sody do dlaně spolu s vaším oblíbeným šamponem. Umyjte si vlasy šamponem a dobře opláchněte. Jedlá soda pomáhá odstraňovat zbytky nečistot, díky čemuž jsou vlasy čistší a lépe upravitelné.
 10. Vyčistěte kartáče a hřebeny na vlasy
  Pro lesklé vlasy je také důležité udržovat kartáče a hřebeny čisté. Hřebeny a kartáče namočte do 1 lžičky jedlé sody v troše vlažné vody.
 11. Vyrobte si koupelovou sůl
  Přidejte 1/2 šálku jedlé sody do vody do koupele, abyste neutralizovali kyseliny na pokožce a pomohli smýt mastnotu a pot. Díky tomu je pokožka velmi jemná.
 12. Zklidňuje nohy
  V hrnci s teplou vodou rozpusťte 3 lžíce jedlé sody a namočte si do ní nohy, zklidní nohy.

Pokračování na další straně