Problém srdečních infarktů je, že na rozdíl od jiných onemocnění se nehlásí postupně gradujícími bolestmi či jinými jasnými příznaky.
Asi 25% srdečních infarktů se odehrává v tichosti, bez rozpoznatelných nebo jasných příznaků.
Obvykle k nim dochází náhle a na záchranu života člověka už zbývá jen málo času. Často se to vůbec nepodaří a pacient umírá.
Příznaky příchozího příznaku sice nejsou výrazné, ale přece jen nějaké jsou.
Proto je nanejvýš důležité je umět včas rozpoznat. Včasná reakce pak může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí. A to doslova.
Kardiolog Dr. C. Crandall strávil mnoho let prací na minimalizaci, prevenci a vyléčení srdečních onemocnění.
Časem rozpoznal, jak nás srdce varuje před možným infarktem, a to několik minut, dní nebo týdnů před tím, než k němu dojde.
4 varovné signály srdečního infarktu
Nyní se už, ale pojďme blíže podívat, jak rozpoznat blížící se srdeční infarkt. Jde o tyto 4 často se vyskytující, no skryté příznaky:
1) Otoky
Otoky kotníků nebo chodidel souvisí s tím, že sedíme nebo stojíme příliš dlouho. Dochází k nim i tehdy, když máme problémy s ledvinami, které nedokážou efektivně odvádět z těla nahromaděné tekutiny.
Nahromaděná tekutina v těle však dokáže způsobit otok i v oblasti břicha, kotníků a nohou. Takový otok omezuje činnost srdce a přetěžuje ho.
Někteří lidé mají v těle takové množství tekutin, že najednou se to jeví jakoby přibrali na váze. Uvedené případy jsou často doprovázeny ztrátou chuti k jídlu.
2) Úzkost
Mnozí lidé, kteří zažili srdeční infarkt, uvedli, že těsně před ním trpěli úzkostí.
Někteří pacienti s úzkostnou poruchou si proto ani nepomyslí, že by mohli mít srdeční infarkt. Proto je vhodné v takových situacích pro jistotu vyhledat pomoc lékaře.
Je lepší se mýlit než pak doplatit na zanedbání nebo podcenění situace.
článek pokračuje na druhé stránce…