Zbavit se červů je velmi jednoduché. Stačí 30 minut před jídlem rozkousat pár poupat sušeného hřebíčku! Dělejte to dvakrát denně. Jedná se o účinné preventivní opatření, pokud v systému nemáte červy. Pokud tam jsou červi, tělo je okamžitě zcela očištěno od parazitů.

Sušený pupen hřebíčku obsahuje 20 % silice, která obsahuje aromatické látky eugenol, karyofylen a ylangen. Hřebíček navíc obsahuje obrovské množství tříslovin.

Díky bohatému složení se hřebíčku obávají nejen červi, ale i další patogeny: například zlatý stafylokok, bacil záškrtu a dokonce i bacil tuberkulózy.

Pro péči o ústní dutinu

Sušené pupeny hřebíčku mohou snadno nahradit žvýkačku! Pokud si zvyknete žvýkat toto suché koření každý den, můžete zapomenout na stomatitidu, parodontitidu a zánět dásní.

Esenciální oleje v hřebíčku odstraňují zápach z úst a zabraňují jeho opětovnému výskytu. Jedná se o přírodní prostředek, který je mnohem účinnější než klasické ústní vody! A cena suchého koření stojí haléře.
Při prvních známkách bolesti v krku žvýkejte pár malých hřebíčků. Bolest v krku velmi rychle zmizí! Toto je metoda, která vždy pomůže.

Pokračování na další straně