Ocet je a byl již po celá staletí v domácnosti a kuchyni používaný pro řadu různých účelů. Jde i o starobylý lidový lék, který se kdysi používal jako záchranné řešení mnoha zdravotních komplikací.

Jablečný ocet patří mezi ty nejoblíbenější a některé studie potvrzují, že má řadu blahodárných účinků na lidské zdraví.

Jablečný ocet také pomáhá při hubnutí, reguluje hladinu cukru v krvi a pomáhá při léčbě cukrovky druhého typu.

Vyplatí se proto mít jablečný ocet doma vždy po ruce. My Vám navíc dnes ukážeme ještě dalších 15 způsobů, jak ocet, ve svůj prospěch využít.

Proti bolesti v krku

Smíchejte 1/4 hrnečku jablečného octa a 1 šálek teplé vody. Tuto směs použijte jako kloktadlo. Použijte ho včas, tedy již při sebemenším náznaku nemoci – všechny škodlivé bakterie v ústech budou nemilosrdně zničeny.

Pálení žáhy

Během 1 hodiny kloktejte jablečný ocet s trochou vody. Pálení žáhy velmi zmírní.

Ucpaný nos

Pokud máte pocit ucpání nosu, nebo Vám z něj neustále teče, vypijte sklenici vody s jednou lžící jablečného octa. Ocet obsahuje vitamíny A, B1, B2, B6, C a kyselinu octovou, kyselinu jablečnou, kyselinu mléčnou a kyselinu citrónovou. Tyto látky uvolňují hleny.

Proti lupům

Jablečný ocet posiluje vlasy, dělá je svěžími a lesklými. A navíc ocet zničí lupy! Smíchejte 1/4 hrnku octa s 1/4 hrnkem vody a naneste do vlasů. Ponechte po dobu 15 minut. Poté opláchněte běžným způsobem.

Proti křečím

Křeče jsou často odrazem toho, že máme nedostatek draslíku. Proto smíchejte 2 lžíce octa a 1 lžíci medu se sklenicí teplé vody. Vznikne Vám domácí lék proti křečím.

článek pokračuje na druhé stránce…