Zdraví s věkem slábne a tělo nám vysílá varovné signály, když něco není v pořádku. Problém je, že většina lidí tyto signály ignoruje

Zde je 15 nejčastějších varovných signálů:

Neustálý kašel

Neustálý kašel, který trvá déle než 2 měsíce, bez zjevného důvodu (např. alergie, nachlazení nebo astma), je signálem, že s plícemi není vše v pořádku. Pokud je kašel doprovázen chrapotem, může se jednat o příznak rakoviny hrtanu nebo krku. Choďte na kontroly alespoň jednou ročně, radí lékař.

Cítíte se neustále slabí a velmi často jste nachlazení

Každý člověk je denně napadán bakteriemi a viry, ale imunitní systém zdravého člověka dokáže bojovat proti patogenním organismům. Jste-li typ člověka, který okamžitě onemocní při kontaktu s přítelem, který je nachlazený, pak váš imunitní systém nefunguje správně.

Náhlé záchvaty vzteku

Více než polovina lidí trpících těžkou depresí zažívá náhlé výbuchy hněvu. Pokud jste si všimli, že se už dlouhou dobu trápíte kvůli maličkostem, možná je čas požádat o pomoc. Deprese v pokročilé formě rychle přechází v obsedantně-kompulzivní poruchu.

Změna rukopisu

Parkinsonovu nemoc provází odumírání nervových buněk v mozku. První příznaky jsou obvykle obtížně postřehnutelné, takže zahájení léčby je obvykle odloženo. Provedené studie však dokázaly prokázat existenci souvislosti mezi změnami v písmu člověka a touto nemocí.

Náš mozek pomalu přestává produkovat chemickou látku dopamin, která signalizuje končetinám, aby se hýbaly. To zase způsobuje rozvoj ztuhlosti svalů ruky, což ovlivňuje rukopis. Dalšími důležitými příznaky tohoto onemocnění jsou neuvěřitelně živé sny a ztráta čichu.

Nepravidelná funkce střev

Příliš časté chození na toaletu může znamenat, že má člověk problémy s močovým měchýřem. Častý průjem nebo zácpa svědčí pro onemocnění tlustého střeva. Oba tyto ukazatele mohou být samozřejmě způsobeny různými vnějšími faktory, nicméně pokud se necítíte dobře déle než týden, pak návštěvu lékaře neodkládejte.

Kožní vyrážka a svědění

Bolestivé vyrážky na obličeji, loktech, kolenou a pokožce hlavy vypadají jako ekzém, ale ve skutečnosti mohou být mnohem závažnějším problémem. Tyto příznaky může způsobit autoimunitní onemocnění zvané celiakie.

Naše kůže je náš největší orgán, proto neignorujte chvíle, kdy vám chce vaše tělo něco sdělit.

Pokračování na další straně