Některá onemocnění, která se vtisknou do rukou a konkrétně s některými příznaky, kterým obvykle nevěnujeme pozornost a považujeme je za normální, bychom neměli ignorovat, ale okamžitě je léčit.

Od délky prstů po sílu úchopu mohou naše ruce indikovat rizikové faktory pro řadu neočekávaných situací a onemocnění.

Na rukou se pravděpodobně otiskne Parkinsonova choroba, srdeční choroby, anémie a další neduhy.

Podívejte se na obrázky níže, jaké příznaky na rukou jsou spojeny s konkrétními nemocemi:

Nemoci rukou: Délka prstů a riziko artritidy

Studie ukázala, že ženy s délkou pasu delší než je index, který je častější u mužů, mají dvakrát vyšší pravděpodobnost vzniku artrózy kolen.

Jednou z příčin je pravděpodobně nízká hladina estrogenu. Stejná vlastnost byla spojována s vyšší sportovní výkonností a verbální agresí u obou pohlaví. U mužů je výrazně delší medián spojen s více dětmi, ale také zvýšeným rizikem rakoviny prostaty.

Nemoci rukou: třes rukou a Parkinsonova choroba

Třes rukou může být způsoben něčím velmi jednoduchým, jako je nadměrný příjem kofeinu nebo vedlejší účinky léků, jako jsou antiastmatika a antidepresiva. Třes v jedné ruce však může být časným příznakem Parkinsonovy choroby nebo idiopatického třesu, neurologické poruchy, která způsobuje nekontrolovatelný třes a vyžaduje léky.

Nemoci otištěné na rukou: Barva nehtů a onemocnění ledvin

Indická studie na 100 lidech s chronickým onemocněním ledvin ukázala, že u 36 % byl podklad nehtu bílý a vrch hnědý. Symptom je pravděpodobně způsoben zvýšenou koncentrací některých hormonů a chronickou anémií, charakteristickou pro chronické onemocnění ledvin. Pokud zaznamenáte podobný příznak nebo svislou hnědou čáru (indikace melanomu, formy kožní rakoviny |), okamžitě se poraďte s lékařem.

Pokračování na další straně