Ocet na zahradě může být velmi užitečný. Jak tento přírodní produkt používat? I zahradníci využívají jeho zázračných vlastností. Zde je 10 nejúčinnějších použití octa pro rostliny.

Existuje mnoho čistících triků, kde hlavní roli hraje ocet. Ukazuje se, že je také užitečné při zacházení s rostlinami!

Tohle je! Ocet má nespočet využití a na zahradě se osvědčí lépe než drahé chemikálie.

# 1 Účinně odstraňuje plevel a odpuzuje škůdce

To je hlavní důvod, proč byste měli mít poblíž svého zahradního náčiní láhev octa. Hubí všechny škůdce a neškodí rostlinám a květinám. Ocet stačí nalít do rozprašovače a posypat jím plevel.

# 2 Přivádí květiny zpět k životu

Ocet se používá nejen k hubení plevele, ale také pomáhá oživit rostliny, které mohly být odsouzeny k uschnutí. Pokud vaše oblíbené květiny a keře napadly plísňové infekce a mají na listech černé skvrny, může být ocet ideálním řešením. Smíchejte 2 lžičky octa v uvařeném heřmánkovém čaji a nastříkejte na napadené rostliny. Za chvíli se uzdraví!

# 3 Lepší než hnojiva

Některé rostliny prostě milují ocet – do této skupiny patří mj azalky, rododendrony, hortenzie a gardénie. Stačí rozmíchat sklenici destilovaného octa ve 3,5 litru vody z kohoutku a poté rostliny postříkat, aby rostly zdravě.

# 4 Dobrý začátek pro semena

Kolikrát jste zasadili semínka své oblíbené rostliny, abyste byli později zklamaní, že ze země nic nevyrostlo? Pokud nechcete, aby se to opakovalo, otřete semínka chřestu nebo měsíčku papírovou utěrkou namočenou v octě. Poté semena namočte přes noc do směsi 1 dílu octa a 4 dílů teplé vody. Přidejte také trochu prostředku na mytí nádobí. Druhý den rostlinky zasaďte – uvidíte, že tentokrát semena vyraší!

# 5 Hrnce budou perfektní

Hliněné květináče jsou pro rostliny velmi dobré, protože udržují půdu chladnou a rostliny dobře rostou. Postupem času však tyto typy květináčů absorbují vápník, sůl a další minerály, díky čemuž květiny ztrácejí svůj krásný vzhled. Nádobí stačí namočit do roztoku vody a octa (poměr 1:1).

Pokračování na další straně