Dnes jsme tak přetížení, že svému zdraví často nevěnujeme náležitou pozornost. A bohužel to má své smutné důsledky. Odborníci tvrdí, že naše ledviny jsou v současnosti v neuvěřitelném stresu. 

A v tomto není nic překvapivého. Špatná ekologie, voda, jídlo a samozřejmě stres… To vše působí destruktivně.

Je zřejmé, že nemůžeme neustále podstupovat lékařské prohlídky. Proto je obzvláště důležité porozumět symptomům, které naznačují, že se zdravím ledvin není vše v pořádku.

10 nejčastějších příznaků, které naznačují problémy s ledvinami

1. Problémy se spánkem

Když vaše ledviny nefungují správně, toxiny nemohou být z těla vyplavovány močí. Zůstávají v krvi a hladina toxinů se neustále zvyšuje. To vede k poruchám spánku. Zejména pro pacienty se zánětlivými procesy v ledvinách je velmi obtížné usnout.

2. Bolesti hlavy, únava a celková slabost

Jednou z funkcí ledvin je vstřebávání vitamínu D k udržení pevnosti kostí a k produkci hormonu erytropoetinu (EPO). Tento hormon hraje velmi důležitou roli při tvorbě červených krvinek.

Když ledviny nefungují správně, produkují méně EPO. Snížení počtu červených krvinek (přenášejících kyslík) vede k únavě svalů a mozku.

3. Suchá kůže, svědění

Ledviny jsou zodpovědné za odstraňování odpadních látek a přebytečné tekutiny z krve, napomáhají tvorbě červených krvinek a udržují v těle potřebné množství minerálů.

Svědění a suchá kůže svědčí o neschopnosti ledvin udržovat správnou rovnováhu minerálů a živin.

Pokračování na další straně